از درست‌نویسی برای وب تا استراتژی‌نویسی برای سوشال‌مدیا

از درست‌نویسی برای وب تا استراتژی‌نویسی برای سوشال‌مدیا

در حال حاضر «محتوا» و «شبکه‌های اجتماعی»، به یکی از پرکاربردترین کلمات در دنیای کسب‌وکارها تبدیل شده‌اند. امکان ندارد در برنامه بازاریابی کسب‌وکاری، گوشه نگاهی به دنیای دیجیتال و رسانه‌های آنلاین نشده باشد. همه ما می‌دانیم که بازاریابی محتوایی و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و درست‌نویسی برای وب چطور تعامل کسب‌وکارها با مخاطب‌هایشان را تغییر داده است.

با این‌که رسانه‌های آنلاین در دنیای امروز باعث شده تا برقراری ارتباط با گروه مخاطب آسان‌تر و سریع‌تر شود؛ اما اگر با قوانین این رسانه‌ها آشنا نباشیم، نمی‌توانیم صدایمان را به گوش مخاطب برسانیم چه برسد به این‌که بخواهیم رسیدن به اهداف کسب‌وکار را جشن بگیریم.

از وب‌سایت‌ها و بلاگ‌ها گرفته تا شبکه‌های اجتماعی مختلف، همه رسانه‌های آنلاین، قوانین و چارچوب‌هایی دارند که اگر درست از آن‌ها استفاده نکنیم، بازخورد خوبی برای کسب‌وکارمان نخواهد داشت. استراتژی و درست‌نویسی از همین‌ها هستند! قانون‌هایی که باید قبل از ورود به دنیای دیجیتال بدانیم.

اما چرا نوشتن برای کسب‌وکار و درست‌نویسی برای وب؟

فرقی نمی‌کند مدیر محتوا باشیم یا یک دیجیتال مارکتر، در هر حال برای معرفی کسب‌وکارمان در دنیای آنلاین و آفلاین، باید بنویسیم و درست‌نویسی برای وب را بلد باشیم. اما خیلی از افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند، تجربه قابل قبولی در داستان‌سرایی برای کسب‌وکار و استفاده درست از کلمات برای تولید محتوا ندارند. چون همه کارشناس‌های محتوا لزوما یک نویسنده و یک داستان‌سرای کسب‌وکار نیستند!

شما می‌توانید یک پست وبلاگ ۱۰ هزار کلمه‌ای بنویسید؛ پستی که هیچ شروع و پایان مشخصی ندارد، به موضوع مهمی در آن پرداخته نشده و جای خالی شخصیت‌های قانع‌کننده را می‌توان در آن احساس کرد. چنین محتوای طولانی تنها یک محتوای بی‌سروته است که نه تنها کسب‌وکارتان را به اهدافش نزدیک نمی‌کند که حتی می‌تواند مخاطب را از شما دورتر کند.

به همین دلیل است که می‌گوییم باید در هر موقعیتی که هستید، یک نویسنده درون داشته باشید. فراموش نکنیم که در دنیای بازاریابی محتوایی، نوشتن فقط یک مهارت ساده نیست، بلکه یک ضرورت است. ضرورتی که باید برای ارتقا و بهبود آن تلاش کنیم. ساده‌نویسی، پاکیزه‌نویسی و از همه مهم‌تر جذاب‌نویسی را باید بشناسیم تا بتوانیم محتوایی خلق کنیم که نه تنها کسب‌وکار را به اهدافش نزدیک می‌کند، بلکه به نیازهای مخاطب هم جواب می‌دهد و او را راهنمایی می‌کند.

در دوره «نوشتن برای وب»، به شما می‌گوییم که چطور ساده اما ترغیب‌کننده بنویسید.

برای ثبت‌نام اینجا کلیک کنید.

سرفصل‌های دوره درست‌نویسی برای وب:

 • چرا باید از داستان‌ها در کسب‌وکارمان استفاده کنیم؟
 • بررسی ساختار مقالات وبلاگ
 • بررسی چند تکنیک نویسندگی مثل تعلیق و قلاب
 • عنوان‌نویسی و لیدنویسی
 • لحن و هویت کلامی
 • نگاهی به اصول پاکیزه‌نویسی و ویراستاری

زمان برگزاری:

۴ و ۷ دی از ساعت ۶ تا ۸:۳۰ شب

استفاده از هر نوع فضای مجازی‌ برای همه کسب‌وکارها ممنوع!

هرچند فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی راه بسیار خوبی برای برقراری ارتباط با مخاطب‌هاست، اما فراموش نکنیم که موفق بودن در این رسانه‌ها، همیشه به سادگی استفاده از آن‌ها نیست. هر شبکه‌ای، خاصیت‌های مخصوص به خود را دارد و لزوما استفاده از مطالب مشترک با دیدگاه یکسان، برای همه آن‌ها مناسب نیست.

گذشته از این بحث، برای تولید محتوا و برقراری ارتباط، نمی‌توان گروه مخاطب‌ها و رفتارهای آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مختلف، نادیده گرفت. هر فردی بسته به شخصیت و دغدغه‌هایی که دارد، در فضاهای دیجیتال مختلف، متفاوت عمل می‌کند. این موضوع درباره کسب‌وکارها هم صادق است؛ چون هر کسب‌وکار، قبل از هر چیز نیاز به یک شخصیت انسانی دارد. شخصیتی که حضورش را در شبکه‌های اجتماعی به هویت انسانی نزدیک کند.

پس یادمان باشد که هدف اصلی به وجود آمدن شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنیم و به چارچوب‌های آن احترام بگذاریم. چارچوب‌هایی که آن‌ها را به عنوان «استراتژی» می‌شناسند.

ما در دوره «استراتژی برای سوشال‌مدیا» به شما یاد می‌دهیم که برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به چه نکاتی باید دقت کنید و چطور استراتژی مدونی برای کسب‌وکار خود داشته باشید.

این ورکشاپ که در دو روز و مدت‌زمان ۵ ساعت اجرا می‌شود، شامل سرفصل‌های زیر است:

 • مقدمه‌ای بر دیجیتال‌مارکتینگ
 • شناخت مشتری
 • مخاطب‌شناسی
 • هدف‌گذاری
 • انتخاب سوشال‌مدیا
 • تدوین استراتژی
 • برنامه اجرایی و تقویم محتوایی
 • گزارش و تحلیل

زمان برگزاری:

۵ و ۸ دی از ساعت ۶ تا ۸:۳۰ شب

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
چرا کانتنت‌فا؟