درباره دوره جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها یا کمپروژه کانتنت فا بیشتر بدانیم

دوره جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها یا کمپروژه کانتنت فا

فعالیت‌های محتوایی یک کسب‌وکار (چه کوچک، چه بزرگ یا چه سازمان) فرای اندازه سازمان به قدرتی از تاثیرگذاری نیاز دارد که شاید با روش‌های مرسوم یا فعالیت‌های بازاریابی محتوایی عادی، حجم مورد انتظار از تاثیرگذاری مورد نظر به دست نیاید. در واقع ما انتظار داریم با فعالیت‌های مرسوم و همیشگی کاری بکنیم که نتیجه‌ای متفاوت داشته باشد؛ در صورتی که باید به یاد داشته باشیم که «تکرار کردن همان کارهای همیشگی به همان نتایج قبلی منتهی می‌شود.» این موضوع دستمایه صحبت ما در دوره جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها یا همان کمپروژه کانتنت فا است.

روایت محورشدن بازاریابی محتوایی

همه ما تاثیر روایت‌ها و قصه‌ها را در زندگی دیدیم و چشیدیم؛ روایت‌هایی که مرهمی بر دردهای ما هستند، روایت‌هایی که انگیزه‌بخش و محرک برای انجام دادن کاری، روایت‌هایی که متاثر از داستان‌های افسانه‌ای و قهرمان‌های خیالی که در زندگی امروزی نمونه‌های واقعی هر کدام از آنها را میبینیم و نمونه‌های فراوان دیگری از داستان‌ها و روایت‌ها در زندگی.

کسب‌وکارهای مترقی که می‌خواهند تاثیری در ذهن و بر احساسات مخاطب خود داشته باشند، همین موضوع را به سرمشقی تبدیل کرده‌اند و با تعریف کردن روایت‌هایی که از دل ارزش‌های سازمان‌شان بیرون می‌آید با تاثیری که بر احساسات مخاطب خود می‌گذارند، او را در مسیر تبدیل شدن به یک سفیر مبلغ برای کسب‌وکار قرار می‌دهند. و همه ارزش تبدیل شدن چنین مخاطبی به چنین سفیری را می‌دانیم.

کمپروژه : جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها از جنگل ممنوعه عبور کردند
بخوانید

 

 

قدرت روایت ها و قصه‌ها برای برندها آنقدر زیاد و قدرتمند است که شاید ماشین تبلیغاتی به سختی با آن رقابت کند. داستان اثرگذاری کسب‌وکار شما به جای اینکه پیغامی را به زور و سختی به مخاطب منتقل کند، با تاثیر بر احساسات و تداوم آن، او را به سمت خود می‌کشد

دوره جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها یا کمپروژه کانتنت فا

اما این موضوع نیاز به تسلط بر موضوعات مختلفی دارد. موضوعاتی که ما در دوره جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها یا کمپروژه کانتنت فا به آن می‌پردازیم. در واقع در این دوره ما با تکیه بر قدرت داستان سرایی برای برند،‌ موضوعات زیر را شامل می‌شود.

 • بررسی جایگاه بازاریابی نسل سوم در دوره انقلاب صنعتی چهارم
 • چرایی نیاز به بازاریابی محتوایی داستان محور
 • جایگاه‌سازی محتوا در موتورهای جستجو و ابزارهای مورد نیاز
 • اصول و گامهای داستان‌سرایی برای برند با تکیه بر سفر قهرمانی
 • توزیع اثربخش محتوا
 • بودجه‌بندی در تولید و توزیع اثربخش محتوا
 • نقش شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوای دسترس‌پذیر
 • داده‌نگاری محتوا
 • و نگاهی به ابزارهای هر بخش

اما این همه ماجرا نیست و خواندن و یاد گرفتن بدون تمرین چیزی شبیه به شنیدن و تصویرسازی روایت‌هایی است که می‌شنویم. به همین خاطر ما محیط را برای اینکه اثربخش باشیم، با یک تمرین واقعی در طول دوره به یک سفر واقعی تبدیل می‌کنیم.

همسفر با جویندگان؛ تمرین در محیطی با پروژه واقعی

از اولین روز و با شروع دوره، صورت مساله‌ای برای شرکت‌کنندگان مطرح می‌شود که باید در طول دوره و بعد از هر جلسه، تمرین‌های کوچکی برای این سفر انجام داده و برای دریافت امتیاز، آنها را تحویل دهند. این تمرین‌ها بر اساس یک صورت مساله واقعی از طرف یک کسب‌وکار یا بر اساس یک پروژه واقعی مطرح می‌شود و بر اساس هر تمرین، امتیازی در نظر گرفته خواهد شد.

سومین کمپروژه بازاریابی داستان محور کانتنت‌فا : چگونه از قلمروی دنیای ویژه‌ی قصه‌ها بازگردیم؟
بخوانید

افرادی که حد نصاب لازم در مورد امتیازها را که از ۱۰۰ در نظر گرفته می‌شود کسب کنند، در روز آخر و اختتامیه دوره، در حضور داوران و مطرح کننده سوال، ارائه‌ای نهایی خواهند داشت تا بر اساس معیارهایی که روز اول اعلام می‌شود، نفرات اول و دوم و سوم جوایزی دریافت کنند.

بخشی از این جوایز از طراح سوال و بخشی از طرف کانتنت فا ارائه خواهد شد.

مدت زمان دوره در ترم اول  ۴۰ ساعت خواهد بود که در هر هفته ۸ ساعت در نظر گرفته شده. بنابراین برای اتمام ترم اول این دوره به ۵ هفته زمان نیاز است.

سفر از کی و با چه همسفرانی شروع خواهد شد؟

این دومین کمپروژه کانتنت فا است که از ۱۷ شهریور، روزهای دوشنبه (از ساعت ۱۸ تا ۲۲) و پنجشنبه‌ها (از ساعت ۱۳ تا ۱۷) برگزار می‌شود. سفر ما با همراهی تعدادی از متخصصین حوزه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوایی برگزار خواهد شد که عبارتند از:

 • متین ایزدی طراح روایت
 • سینا مومنی مدیر بازاریابی و فروش یکتانت
 • ارس آقایی‌فر استراتژیست دیجیتال در گروه سولیکو
 • نیما شفیع‌زاده متخصص شبکه‌های اجتماعی
 • سینا شفیع‌زاده متخصص تحقیق بازار
 • محمدعلی خادم مدیر دیجیتال مارکتینگ آهن آنلاین
 • و احسان طریقت یک عاشق داستان و روایت و استراتژیست بازاریابی محتوایی

اگر اطلاعات بیشتری درباره این دوره نیاز دارید، می‌توانید از این لینک،‌ به توضیحات بیشتر دوره دسترسی پیدا کنید.

به چه چیزی باید فکر کنیم؟

شما به عنوان یک علاقه‌مند به حوزه بازاریابی محتوایی نقش روایتگری در کسب و کار را چقدر مهم می‌بینید؟ اگر جواب شما به این سوال مثبت است، چه فعالیت‌هایی برای این موضوع انجام داده‌اید؟