کمپروژه : جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها از جنگل ممنوعه عبور کردند

کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا

دومین دوره از کمپروژه بازاریابی محتوایی کانتنت‌فا با عنوان «جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه‌ها» به صورت سلسله وبینار از تاریخ ۱۷ شهریور ۹۹ شروع و در تاریخ ۲۴ مهر ۹۹ به اتمام رسید. در این دوره به اهمیت بازاریابی محتوایی و روایتگری برای کسب‌وکارها پرداخته شد.

بازاریابی محتوایی که این روزها بحث داغی میان کسب‌وکارها است به یک فرصت و البته چالشی بزرگ تبدیل شده است. چرا که نگرش‌های متفاوتی به آن وجود داشته و تخصصی تقریبا جدید است. در این راستا استودیو روایتگری کانتنت‌فا با برگزاری سلسله وبینارهای جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه‌ها به بررسی دیدگاه‌های متفاوت به حوزه بازاریابی محتوایی پرداخت و آموزش‌های پایه‌ای و حرفه‌ای مرتبط برای شرکت‌کنندگان دوره فراهم کرد.

این دوره در قالب وبینار و در ۱۰ جلسه با حضور هشت استاد طی دو ماه برگزار شد. در این دوره بیش از ۴۰ نفر علاقه‌مند به دنیای قصه و بازاریابی محتوایی شرکت کرده و مجموعا حدود ۴۰ ساعت آموزش آنلاین را پشت سر گذاشتند.

در سه جلسه اول این دوره «احسان طریقت» مدیرعامل مجموعه کانتنت‌فا به بررسی مقدمات بازاریابی محتوایی، سیر تفکر بنیادین کسب‌وکارها در مورد بازاریابی، اهمیت نگاهی ارزش محور به بازاریابی کلاسیک و این که بازاریابی محتوایی چیست؟

در گام دوم این دوره «محمد علی خادم الفقرا» مدیر دیجیتال مارکتینگ آهن آنلاین به عنوان دومین مدرس دوره به آموزش مباحث اصول اولیه سئو مورد نیاز برای بازاریابی محتوایی پرداخت.

در جلسه پنجم این کمپروژه «سینا مومنی» مدیر بازاریابی و فروش یکتانت به اهمیت توزیع محتوا و شیوه‌های توزیع اثربخش محتوا پرداخت. در ادامه همین جلسه «ارس آقایی‌فر» استراتژیست بازاریابی دیجیتال برای درک بهتر توزیع اثربخش محتوا به بررسی یک نمونه موردی پرداخت.

سومین کمپروژه بازاریابی داستان محور کانتنت‌فا : چگونه از قلمروی دنیای ویژه‌ی قصه‌ها بازگردیم؟
بخوانید

در جلسات ششم و هفتم، «متین ایزدی» درباره قصه‌گویی در بازاریابی محتوایی و ساختار روایت آموزش داد. او در این جلسات ساختارهای دراماتیک در بازاریابی داستان‌محور را بررسی کرده و از چگونگی استخراج ایده‌ی داستانی از دل روایت کسب‌وکار سخن گفت.

در جلسه هشتم، «امیرسینا زمانیان» مدیر بازاریابی دیجیتال، به بررسی اهمیت شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی محتوایی پرداخت و درباره سوشال‌مدیا مارکتینگ آموزش‌هایی را ارایه کرد.

در جلسه نهم کمپروژه، جویندگان میزبان «سینا شفیع‌زاده» مجری ۱۵۰ پروژه تحقیقات بازار بودند. سینا شفیع‌زاده از داستان‌سرایی با داده‌ها سخن گفت و به بررسی اهمیت گزارش‌های داده‌محور و البته دارای داستان در هر کسب‌وکاری پرداخت.

در تمامی این جلسات، اساتید جویندگان (شرکت‌کنندگان) را با تمرین‌های عملی و واقعی همراه کردند تا بتوانند هر آنچه که در کلاس یاد می‌گیرند را به مرحله اجرا درآورند. در این مسیر راهبران (اساتید) با بررسی تمرین‌ها و ارایه بازخورد، همراه آن‌ها بودند و تلاش کردند تا بخشی از آموزش خود را با انجام تمرین‌ها به جویندگان منتقل کنند.

تمرین‌های طول دوره دارای امتیاز بودند و جویندگانی که امتیاز لازم را برای ورود به «جنگل ممنوعه» دریافت می‌کردند، می‌توانستند در آزمونی بزرگ‌تر شرکت کنند. این آزمون با همکاری کانتنت‌فا و دیجی‌کالا طراحی شد. به این ترتیب که دیجی‌کالا مسئله‌ای واقعی را در اختیار جویندگان برتر دوره قرار داد و حالا جویندگان این فرصت را داشتند تا تمام آموخته‌های خود را سنجیده و به مرحله اجرا درآورند.

در نهایت در جلسه پایانی کمپروژه، راه‌حل‌های ارایه‌شده از جویندگان در مقابل «حمیدرضا چیتچیان» مدیر برند و ارتباطات دیجی‌کالا، معرفی شد و هر جوینده باید راه‌حل خود را در مقابل حمیدرضا چیتچیان ارايه می‌کرد. خلاقیت در ایده طرح شده، اجرایی بودن ایده، زیبایی‌شناسی فرم فایل ارایه و نگاه و شناخت درست به کسب‌وکار دیجی‌کالا از معیارهای سنجش این آزمون بزرگ بودند.

دومین کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا به نیمه خود رسید
بخوانید

در انتهای به سه جوینده برتر که توانستند راه‌حلی خلاقانه و البته اجرایی برای صورت مسئله دیجی‌کالا ارایه کنند، نشان «دریاسالاری»، «آسمان‌سالاری» و «صحراسالاری» اعطا شد. جایزه ویژه جویندگان از قرار زیر است:

  • جایزه مدال طلایی «دریاسالاری»: شارژ اکانت دیجیکالا به ارزش ۵ میلیون تومان + ٨٠ درصد تخفیف برای شرکت در دوره دوم کمپ جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه‌ها
  • جایزه مدال نقره‌ای «آسمان‌سالاری»: شارژ اکانت دیجیکالا به ارزش ٣ میلیون تومان + ٧٠ درصد تخفیف برای شرکت در دوره دوم کمپ جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه‌ها
  • جایزه مدال برنزی «صحراسالاری»: شارژ اکانت دیجیکالا به ارزش ٢ میلیون تومان + ۶٠ درصد تخفیف برای شرکت در دوره دوم کمپ جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه‌ها

همچنین دیجی‌کالا از نفر اول این آزمون دعوت به عمل آورد تا ایده خود را در این مجموعه به صورت یک پروژه واقعی اجرا کند.

در پایان بازاریابی محتوایی گوی سبقت را از تبلیغات کلاسیک ربوده است. کسب‌وکارهای مدرن هرکدام به نحوی از این پدیده بهره می‌گیرند. در ایران هم اگرچه هنوز این پدیده به صورت کامل شناخته نشده و نگاه بسیاری از شرکت‌ها به آن نگاهی بسیار سطحی است، اما تاثیر آن بر اکوسیستم کسب‌وکارها را نمی‌توان انکار کرد. کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا قصد دارد نگرش جامعی از این پدیده به شما بدهد. نگرشی که غیرممکن‌ها را برای شما ممکن و مرزهای فیزیکی را حذف خواهد کرد.

کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا هر فصل برگزار خواهد شد. دوره سوم آن با نام «بازگشت از قلمروی ویژه قصه‌ها» به زودی و در آبان ماه به صورت آنلاین و در قالب وبینار برگزار می‌شود.

درباره دوره جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها یا کمپروژه کانتنت فا بیشتر بدانیم
بخوانید

استودیو روایتگری کانتنت‌فا با شعار هر برند یک زندگی است به ارائه خدمات بازاریابی محتوایی به کسب‌وکارها می‌پردازد. در کانتنت‌فا که خود قصه‌ای دارد به درازای تجربه مدیرعامل آن احسان طریقت، همه اعضا با قدرت کلمات و داده‌های کسب‌وکارها قلم می‌زنند و داستان برندها و چرایی و چیستی آن‌ها را به نمایش در می‌آورند، خواه با جادوی قلم خواه با جادوی عکس و ویدئو.