دومین کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا به نیمه خود رسید

کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور

کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا با عنوان «جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه‌ها» پس از برگزاری پنج جلسه از تاریخ ۱۷ شهریور ۹۹ به صورت وبینار، به نیمه خود رسید. این کمپروژه، دومین کمپروژه کانتنت‌فاست که به دلیل بحران کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی، به صورت آنلاین و در قالب وبینار برگزار می‌شود. تا اینجای دوره به اهمیت بازاریابی محتوایی پرداخته شده است و در جلسات آینده ضرورت روایتگری برای کسب‌وکارها و داده‌نگاری مورد بحث قرار خواهد گرفت.

بازاریابی محتوایی مبحثی نسبتا جدید است که خواسته یا ناخواسته کسب‌وکارهای زیادی را به خود درگیر کرده است. در کشورهای صنعتی اهمیت این موضوع به طور کامل درک شده و نتیجه آن در شرکت‌های بزرگ دنیا مانند اپل قابل مشاهده است. در ایران اما نگرش‌ها نسبت به بازاریابی محتوایی متفاوت است.

در این راستا استودیو روایتگری کانتنت‌فا با برگزاری سلسله وبینارهای جویندگان اکسیرِ دنیای ویژه‌ی قصه‌ها به بررسی ریشه‌ای بازاریابی محتوایی می‌پردازد. نام دیگر این وبینارها، کمپروژه بازاریابی محتوایی کانتنت‌فا در نظر گرفته شده است و دلیل انتخاب نام «کمپروژه» برای این دوره، استفاده از پروژه‌های عملی ریز و درشت همراه آموزش‌های پایه‌ای و حرفه‌ای برای جویندگان است تا بازاریابی محتوایی در اعماق ذهن دانشجویان تثبیت شود.

در نیمه اول کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا چه گذشت؟

در سه جلسه اول این دوره «احسان طریقت» موسس کانتنت‌فا در سه جلسه چهار ساعته به بررسی مقدمات بازاریابی محتوایی، سیر تفکر بنیادین کسب‌وکارها در مورد بازاریابی، اهمیت نگاهی ارزش‌محور به بازاریابی کلاسیک و این که بازاریابی محتوایی دقیقا چیست؟ پرداخت و جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه‌ها یا همان شرکت‌کنندگان را با تمرین‌های واقعی به مشارکت دعوت کرد.

کمپروژه : جویندگان اکسیر دنیای ویژه قصه ها از جنگل ممنوعه عبور کردند
بخوانید

در جلسه چهارم این دوره «محمد علی خادم الفقرا» مدیر دیجیتال مارکتینگ آهن آنلاین به عنوان دومین مدرس دوره به آموزش مباحث اصول اولیه سئو مورد نیاز برای بازاریابی محتوایی پرداخت.

در جلسه پنجم این کمپروژه «سینا مومنی» مدیر بازاریابی و فروش یکتانت به اهمیت توزیع محتوا و شیوه‌های توزیع اثربخش محتوا پرداخت. در ادامه همین جلسه «ارس آقایی‌فر» استراتژیست بازاریابی دیجیتال به بررسی تاثیر توزیع اثربخش محتوا در پروژه «کتاب کاله» پرداخته و از اهمیت تحلیل داده‌ها برای شرکت‌کنندگان گفت.

از ۷ مهر ۹۹ هم پنج جلسه آینده کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور به صورت وبینار با حضور «متین ایزدی» و «سینا شفیع‌زاده» برگزار خواهد شد. متین ایزدی،‌ نویسنده و طراح روایت از «قصه‌گویی در بازاریابی محتوایی و ساختار روایت» و سینا شفیع‌زاده، مجری 150 پروژه تحقیقات بازار از «داده‌نگاری» سخن خواهند گفت.

بازاریابی محتوایی گوی سبقت را از تبلیغات کلاسیک ربوده است. کسب‌وکارهای مدرن هرکدام به نحوی از این پدیده بهره می‌گیرند. در ایران هم اگرچه هنوز این پدیده به صورت کامل شناخته نشده و نگاه بسیاری از شرکت‌ها به آن نگاهی بسیار سطحی است، اما تاثیر آن بر اکوسیستم کسب‌وکارها را نمی‌توان انکار کرد. کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا قصد دارد نگرش جامعی از این پدیده به شما بدهد. نگرشی که غیرممکن‌ها را برای شما ممکن و مرزهای فیزیکی را حذف خواهد کرد.

با ما همراه باشید تا شما را از اخبار پیش‌روی کمپروژه بازاریابی محتوایی داستان‌محور کانتنت‌فا آگاه کنیم.