آنچه در چهارمین کمپروژه داستان‌سرایی در کسب‌وکار گذشت

کمپروژه داستان‌سرایی در کسب‌وکار کانتنت‌فا

واژه‌ها همیشه قدرتمندترین سلاح و ابزار برای تاثیرگذاری در جهان بوده‌اند و هستند؛ به شرط آنکه آن‌ها را در قالب یک داستان جذاب و زیبا به کار ببریم. آن وقت است که به قول یک ضرب‌المثل آمریکایی می‌توانیم حتی بر جهان حکومت کنیم. اگر کمی دقیق‌تر نگاه کنیم، می‌بینیم که داستان‌ها زندگی ما را تسخیر کرده‌اند. زندگی هرکدام از ما یک داستان است که در دل خود هزاران داستان دیگر دارد.

هرروز حین معاشرت، جلسات کاری، ملاقات‌های دوستانه و حتی هنگام حرف زدن با خودمان یا داستانی می‌گوییم یا داستانی می‌شنویم. قدرت داستان‌ها آنقدر مهارناپذیر و غیرقابل‌باور شده که این روزها، کسب‌وکارها هم به سمت آن جذب شده‌اند و چه‌چیزی زیباتر از این که هرروز به‌جای دیدن و شنیدن تبلیغات مبالغه‌آمیز و دور از ذهن، داستان‌هایی بشنویم که احساس خوشایندی در ما ایجاد می‌کنند؟ ما  در در چهارمین کمپروژه داستان‌سرایی در کسب‌وکار از قدرت داستان‌ها برای تاثیرگذاری بهتر بر مخاطب‌ها صحبت کردیم.

چهارمین دوره از کمپروژه کانتنت‌فا؛ داستان‌سرایی در کسب‌وکار

«داستان‌سرایی در کسب‌وکار» نام چهارمین دوره از کمپروژه استودیو بازاریابی محتوایی روایت‌محور کانتنت‌فا است که در ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ شروع شد و در تاریخ ۱۸ مهر ۱۴۰۰ به پایان مسیر خود رسید. ما که سال‌ها است به قدرت داستان‌سرایی در کسب‌وکار ایمان آورده‌ایم، بار دیگر تصمیم گرفتیم دانسته‌ها و تجربیات خود را با کمک افراد باتجربه و متخصص بازاریابی محتوایی به گوش علاقه‌مندان به قصه‌گویی برسانیم و در دنیای قصه‌ها با آن‌ها هم‌سفر باشیم.

کمپروژه داستان‌سرایی در کسب‌وکار در قالب ۱۰ جلسه آنلاین برگزار شد و ۷ استاد، وظیفه راهنمایی و هدایت افراد در این سفر را بر عهده داشتند. شرکت‌کنندگان این دوره در طول ۲۹ ساعت مباحث مهم داستان‌سرایی در کسب‌وکار، از ساختار داستان و روایت‌گری گرفته تا انواع داستان‌سرایی با داده و عکس و پادکست را یاد گرفتند. در انتها آموخته‌هایشان را با تمریناتی که در پایان هر جلسه به آن‌ها داده می‌شد، محک زدند.

راهبران و سرفصل‌های آموزشی کمپروژه داستان‌سرایی در کسب‌وکار

به نظر ما تنها کسانی می‌توانند از قدرت داستان‌سرایی در کسب‌وکار خود استفاده کنند که به آن ایمان داشته باشند. آن‌ها باید بدانند یک داستان خوب چیست، ساختار آن چگونه است و اصلا چه جایگاهی در دنیای سرد و خشک کسب‌وکارها دارد؟ پس «احسان طریقت» مدیرعامل استودیو بازاریابی روایت‌محور کانتنت‌فا از زیروبم بازاریابی محتوایی، ضرورت و جایگاه قصه‌گویی در کسب‌وکار و ساختار داستان و روایت‌گری سخن گفت.

می‌دانیم که داستان‌ها خلق شدند تا اطلاعات و حقایق را با زبانی نرم و شیرین به ما منتقل کنند. چگونگی انتقال اطلاعات و گنجاندن آن در قالب داستان شاید کار سختی به نظر برسد. اما «سینا شفیع‌زاده» مجری ۱۵۰ پروژه تحقیقات بازار با تجربیاتی که در طول سال‌ها فعالیت خود به دست آورده بود، توانست به موثرترین شکل ممکن از داده‌نگاری، مصورسازی و ساده‌سازی داده‌ها و در نهایت داستان‌سرایی با داده برای شرکت‌کنندگان ما صحبت کند.

سرفصل بعدی کمپروژه داستان‌سرایی در کسب‌وکار را به کپی‌رایتینگ اختصاص دادیم. «حمیدرضا چیت‌چیان» مدیر برند و ارتباطات گروه دیجی‌کالا در این دوره از قدرت جادویی کلماتی سخن گفت که می‌توانند یک متن خارق‌العاده را برای دعوت مخاطبان به اقدام (CTA) ایجاد کنند. همچنین برایمان از کهن‌الگوها و نقش آن‌ها در داستان‌های کسب‌وکار گفت.

تا اینجای کمپروژه از داستان‌سرایی در کسب‌وکار گفتیم و به شرکت‌کنندگان خود یاد دادیم که چگونه می‌توانند از داده‌ها و کلمات برای بیان داستان برند خود استفاده کنند. اما نکته مهم در این راه، داستان‌نویسی است. «حدیث خباز» در این دوره فرایند تولید داستان را برای شرکت‌کنندگان باز کرد و از ایده‌پردازی و عناصر داستان سخن گفت تا بتوانند از اصول داستان‌نویسی در خلق شخصیت‌ها و داستان‌های برند هم استفاده کنند.

اما دنیای داستان‌سرایی تنها به نوشتن کلمات محدود نمی‌شود. هر چیزی که بتواند با ما صحبت کند و دنیای دیگری را به ما نشان دهد، می‌تواند نوعی از داستان‌سرایی باشد؛ مثلا عکس‌ها. عکس‌ها با ما سخن می‌گویند و به ما اجازه می‌دهند که دنیا را از چشم عکاس ببینیم. «بهاره غنچه» و «غزل یزدانی» در این دوره شرکت‌کنندگان را به دنیای عکس‌ها بردند و به آن‌ها یاد دادند که چگونه با عکس‌ها داستان‌سرایی کنند؛ عکس‌هایی که بدون حتی یک کلمه می‌توانند به‌تنهایی روایت‌گر یک داستان باشند.

و در نهایت، «مریم فتاح» به روایت‌گری صوتی یا همان پادکست پرداخت. در سال‌های اخیر پادکست‌ها توانسته‌اند به‌خوبی جای خود را در زندگی روزمره مردم باز کنند. روایت‌گری صوتی شکل تازه‌ای از داستان‌سرایی را به خود اختصاص داده است. به همین خاطر در آخرین سرفصل از کمپروژه چهارم قسمت‌های مختلف ساخت پادکست، از انتخاب ایده و عنوان برای پادکست تا چگونگی ضبط و انتشار آن در پلتفرم‌های مناسب صحبت شد.

راهبران کمپروژه در پایان سرفصل‌های خود تمریناتی را به شرکت‌کنندگان می‌دادند و سعی می‌کردند با بررسی و رفع اشکالات تمرین‌هایشان، تجربیات خود را به آن‌ها منتقل کنند. با کمک این پروژه‌ها، شرکت‌کنندگان مطالبی را که در طول دوره یاد می‌گرفتند، به مرحله اجرا درمی‌آوردند.

کارآموزی در دیجی‌کالا؛ آخرین مرحله از کمپروژه کانتنت‌فا

اما سفر شرکت‌کنندگان کمپروژه به همینجا ختم نشد. تمریناتی که در پایان هر جلسه مطرح می‌شد، امتیازاتی داشت که شرکت‌کنندگان با حل تمرین‌ها و دریافت امتیازات می‌توانستند وارد آخرین مرحله از کمپروژه داستان‌سرایی در کسب‌وکار شوند. این مرحله در واقع آزمونی بود که با همکاری کانتنت‌فا و دیجی‌کالا طراحی شده و به واجدان شرایط اجازه می‌داد تا شانس خود را برای ورود به دوره کارآموزی دیجی‌کالا امتحان کنند. کسانی که به امتیاز تعیین‌شده می‌رسیدند، با پاسخ دادن به آزمون نهایی که یک پروژه واقعی از دیجی‌کالا بود و ارائه آن به داوران می‌توانستند برنده این آزمون باشند. راه‌حل آن‌ها باید در عین خلاقانه بودن، قابلیت اجرا داشته و در قالبی تاثیرگذار ارائه می‌شد. در نهایت، تعدادی از افراد حاضر در کمپروژه که ایده آن‌ها توانسته بود نمره قبولی را کسب کند، برای دوره کارآموزی در دیجی‌کالا انتخاب شدند.

اطلاعات بیشتر از چهارمین کمپروژه کانتنت‌فا را اینجا بخوانید.

در پایان کمپروژه داستان‌سرایی در کسب‌وکار، نظرات شرکت‌کنندگان را جویا شدیم و از آن‌ها خواستیم تا ما را در ارائه بهتر کمپروژه‌های بعدی همراهی کنند. بازخوردهای دلگرم‌کننده شرکت‌کنندگان باعث شد تا بار دیگر به مسیر خود ایمان بیاوریم و بدانیم که درست است که داستان‌سرایی کسب‌وکار هنوز نتوانسته اعتماد بسیاری از شرکت‌ها و برندها را به خود جلب کند، اما افرادی هستند که با عشق و علاقه پا پس نمی‌کشند و تلاش می‌کنند تا با جادوی کلمات خود از داستان برند و کسب‌وکار خود با ما سخن بگویند.