داستان‌ها ناجی انسان‌ها هستندچه از همان زمانی که لابه‌لای اسطوره‌ها راه و چاه زندگی را به ما نشان دادند که چطور آتش درست کنیم یا به جای ترسیدن از رعد خشمناک آسمان، آن را بپرستیم؛ چه حالا که در زندگی‌های شخصی و کسب‌وکارهایمان هم تاثیرات چشمگیری دارند. 

داستان‌ها همیشه بوده‌اند و خواهند بود؛ داستان‌هایی که قطب‌نمای ما در زندگی هستند و می‌توانند انگیزه‌ و قدرت پیش‌روی را برای جهان ما روشن کنند. جهانی که برای هر کدام از ما نقشه‌ای بی‌نظیر و یکتا از تجربه‌هایی است که در زندگی شخصی یا حرفه‌ای آن‌ها را از سر گذرانده‌ایم و به نقطه‌هایی بی‌بدیل، روشن و جذاب تبدیل شده‌اند. نقطه‌هایی که نور روشنایی‌بخش آن‌ها می‌تواند چراغ راه فرد دیگری در این دنیا باشد. چراغی که نجات‌دهنده است؛ چون داستان‌ها، نجات‌دهنده‌اند.

ما در عصر داستان دور هم جمع می‌شویم تا در کنار هم و با هم، دوباره به داستان‌ها و عصری که با مرور آن‌ها شکل می‌گیرد، نگاه کنیم. عصر داستان، جایی است برای دوباره نگاه کردن به تاثیر داستان‌ها در زندگی شخصی و کسب‌وکارها.

عصر داستان
فصل اول؛

شوکونین‌ها و داستان‌هایشان

شوکونین یک کلمه ژاپنی برای «صنعتگران هنرمند» است؛ صنعتگرانی که هنرمندانه، فرایندهای مکانیکی را کنار گذاشته و با مهارت‌های دستان خود، خلق می‌کنند. اما شوکونین به معنای «غرور در کار» هم است. یعنی نه‌تنها به معنای داشتن مهارت فنی است، بلکه نگرش و آگاهی اجتماعی را هم نشان می‌دهد. نگرشی که یک تعهد مادی و معنوی را به دنبال دارد تا بیشترین تلاش خود را برای تاثیرگذاری روی جامعه اطرافمان داشته باشیم.

در فصل اول از عصر داستان؛ میزبان دو شوکونین خواهیم بود، آدم‌هایی که هنرمندانه برای خلق تعهدات اجتماعی، داستان‌هایی ارزشمند خلق می‌کنند.

عصر داستان
رویداد اول

مهمانان

روایت‌گر «نسلی که به چالش‌ها پاسخ مثبت می‌دهد»

زکیه شادلو

زکیه هستم؛ موسس جامعه‌ نوجوانی و مجله‌ سیزده. من فکر می‌کنم طول زندگی آدم‌ها را ماجراهایشان افزایش می‌دهد و طول زندگی من را داستان نوجوان‌هایی افزایش می‌دهد که قرار است از مسیر راه نرفته‌ خودم در نوجوانی، به‌موقع‌تر و هدفمندتر حرکت کنند.

روایت‌گر «پرسه در شهر»

بیتا منتظر

بیتا منتظر هستم، معماری خواندم و تورهای تهران‌گردی برگزار می‌کنم. به نظرم قصه‌های هر شهری زبانِ فهمِ شهر هستند و کمک می‌کنند تا با شهرمان رفیق شویم و آن را بیشتر بشناسیم. داستان‌ها به من کمک کردند تا هدف و راهم را در زندگی پیدا کنم و بفهمم حرفه‌ مورد علاقه‌ام چیست.

حامیان عصر داستان

فصل دوم عصر داستان

برای ثبت‌نام در رویداد عصر داستان از طریق سایت ایوند اقدام کنید.